اخذ ویزای توریستی

اخذ ویزا برای کسانی که به دنبال سفر به کشورهای خارجی هستند، مورد نیاز است. به این دلیل که با پاسپورت ایران فقط می‌توان به ۱۱ کشور جهان سفر کرد. پس اگر قصد سفر به کشورهای خارج از این لیست را داشته باشید، دریافت روادید یک ضرورت است. اما صدور این ویزاها به دو روش الکترونیکی و لیبلی انجام می‌شود. اینکه از کدام راه برای دریافت روادید استفاده شود بسته به قوانین آن کشور دارد. به عنوان مثال برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به حضور در سفارت و دریافت ویزا به صورت لیبلی است. 

اخذ ویزا برای مسافران اروپا، کانادا و... همیشه جذاب بوده و معمولا تعداد درخواست کنندگان آن زیاد است. اگر به دنبال روادید کشورهای اروپایی هستید، هتلاتو یکی از مجموعه‌هایی است که خدمات ویزا را به صورت VIP انجام می‌دهد. این ویزا برای کسانی که به دنبال ایجاد تراول هیستوری و دریافت ویزای مولتی هستند، مناسب است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات ویزای توریستی با سایت هتلاتو همراه باشید.

 

اخذ ویزای توریستی برای سراسر جهان

زمانی که درخواست اخذ ویزا در سایت هتلاتو ثبت شود، کانتر مربوطه به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی با شما ارتباط خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که برای ویزای توریستی اروپا نیاز است تا یک سری از مدارک تکمیل و تحویل کانتر شود. این مدارک بسیار حساس بوده و وجود آن‌ها یک الزام برای ورود به سفارت به حساب می‌آید. شاید برخی تصور کنند که اخذ ویزا مانند تهیه بلیط هواپیما خارجی ساده است! اما حقیقت چیز دیگری است. چون برای دریافت ویزا حتما باید یک سری از فرایندهای خاص سپری شود. پروسه‌ای که به صورت تخصصی انجام می‌شود و سامانه رزرو هتل و بلیت هتلاتو این خدمات را به شما ارائه می‌دهد. 

پیش از این به اخذ ویزای توریستی اروپا اشاره کردیم. اما برای کشورهای آسیایی دریافت ویزا متفاوت از اروپا انجام می شود، چرا که خدمات ویزا برای اکثر کشورها به صورت الکترونیکی انجام شده و معمولا مدت زمان انتظار دریافت این روادید کوتاه‌تر است. به عنوان مثال اگر برای سفر به دبی برنامه ریزی کرده باشید، در کمتر از چند روز می‌توانید ویزای خود را دریافت کرده و به این شهر سفر کنید. همانطور که توضیح دادیم فرقی نمی‌کند به کدام کشور سفر می‌کنید، در صورت نیاز به خدمات ویزا، هتلاتو این خدمات را برای شما انجام می‌دهد. 
بگذارید به اروپا برگردیم، تور اروپا ۱۲ روزه برای بسیاری از مسافران اروپا جذاب است. اما اخذ ویزای توریستی اروپا دشوار بوده و همیشه احتمال ریجکتی وجود دارد. از آنجایی که خدمات صدور ویزا از سایت هتلاتو بسیار راحت بوده و پروسه کوتاهی دارد، برقراری تماس با پشتیبانی هتلاتو پیشنهاد می شود. کانتر مربوطه بعد از برقراری تماس به صورت اختصاصی به شما مشاوره داده و لیست مدارک مورد نیاز را به همراه پکیج ارسال خواهد کرد. 

 

هزینه خدمات اخذ ویزا

اخذ ویزا با رزرو هتل خارجی از لحاظ سادگی در رزرو متفاوت است. چون نیاز به سپری کردن فرایندهای مختلف دارد و زمان‌بر است. به غیر از شنگن که تقریبا همه کشورهای این حوزه قوانین یکسانی دارند، ویزای کشورهای آسیایی دردسر زیادی نداشته و به راحتی به دست می‌آید. البته باید از کشور ژاپن فاکتور بگیرید، چون ویزای ژاپن بسیار ارزشمند بوده و گرفتن ویزای آن نیاز به مدارک بسیار قوی دارد. بنابراین متوجه شدیم که هر کشور برای ورود مسافران خود قوانین خاص خود را داشته و نیاز به سپری کردن مراحل مختلف است، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از خدمات پشتیبانی هتلاتو استفاده کنید. 

به طور کلی برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز است تا علاوه بر گذراندن پروسه خاص، مدارک مورد نیاز را قبل از ورود به سفارت کامل کنید. بنابراین هزینه‌های جانبی مانند ترجمه مدارک به انضمام هزینه ویزا می‌تواند متفاوت باشد. در این موارد تخصصی پیشنهاد می‌گردد که حتما با پشتیبانی سایت هتلاتو ارتباط گرفته و سوالات خود را از کارشناسان فروش بپرسید. به این دلیل برای هر کشور تعرفه‌ها متفاوت بوده و نمی توان قیمت دقیقی ارائه داد. 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید

اول از همه یعنی قبل از درخواست خدمات اخذ ویزا باید مقصد خود را مشخص کرده و مدارک مربوط به آن کشور را ارائه دهید. در کل دریافت روادید به ۲ صورت مستقیم و غیر مستقیم قابل انجام است. اینکه درخواست ویزا مستقیم باشد یا خیر به خود شما بر می‌گردد. چون این فرایند ممکن است از راه آژانس انجام شده یا اینکه خودتان این مسئولیت را قبول کنید. اما برای سفر به اروپا پیشنهاد می‌شود که حتما از واسط استفاده کنید. چون در صورت ریجکتی از اروپا، تا ۲ سال قادر به اقدام و دریافت ویزا نخواهید بود. البته بعد از ریجکتی می‌توان دوباره وقت سفارت گرفت و درخواست ویزا داد، اما تلاش شما بی حاصل است. در واقع بهتر است تنظیم مدارک به وسیله ی واسط یا همان آژانس معتبر انجام شود. البته این صرفا یک پیشنهاد از جانب هتلاتو است. 

 

درخواست آنلاین از هتلاتو جهت صدور روادید

اخذ ویزای توریستی و اقامتی، کاملا متفاوت است. به این دلیل که هر کدام از این روش‌ها نیازمند ارائه مدارک مختلف می‌باشد. بنابراین برقراری تماس با هتلاتو جهت دریافت این ویزاها روند را تسریع کرده و توضیحات به طور کامل ارائه خواهد شد. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص صدور ویزا دارید، پیشنهاد می‌شود با کارشناسان هتلاتو به شماره ۰۲۱۹۱۶۹۰۹۷۰ تماس بگیرید.

 

سوالات متداول درباره اخذ ویزای توریستی

آیا اخذ ویزا و صدور روادید برای کشورهای مختلف به صورت غیرحضوری هم انجام می‌شود؟

به طور کلی فرایند اخذ ویزا نیاز به حضور نداشته و امکان ثبت درخواست به صورت آنلاین وجود دارد. مگر برای ویزاهای لیبلی که نیاز به حضور در سفارت بوده و تاریخ مشخص آن اعلام می‌شود. 

صدور روادید چقدر طول می‌کشد؟

همانطور که توضیح دادیم اخذ ویزای برای کشورهای مختلف متفاوت است. برای اینکه اطلاعات کامل‌تری از زمان دقیق دریافت روادید به دست بیاورید با هتلاتو تماس بگیرید. 

آیا در مدارک اخذ ویزا، لیست بیمه هم نیاز است؟

اینکه برای اخذ ویزا نیاز به لیست بیمه باشد یا خیر به قوانین آن کشور بستگی دارد. به عنوان مثال کشور فرانسه نیازی به لیست بیمه یا سند ملکی ندارد. اما برای دریافت روادید از کشور اسپانیا وجود سند ملکی و لیست بیمه الزامی است. 

آیا برای سفر به کشورهای خارجی نیاز به تمکن مالی است؟

داشتن تمکن مالی مناسب جهت اخذ ویزای توریستی یک الزام است، چرا که نیاز است تا به کشور مقصد ثابت کنند از پس هزینه‌های سفر بر می‌آیند. توجه داشته باشید که تمکن مالی هر یک از کشورها نسبت به یکدیگر متفاوت است.