خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما برای کسانی که دائم در سفرهای خارجی و داخلی هستند اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل درخواست خرید و رزرو پرواز روز به روز در حال افزایش است. از آنجایی که مسافران به دنبال رزرو بلیط هواپیما برای پرواز داخلی و پرواز خارجی هستند، ارزان بودن بلیط ها بسیار مهم است. قاعدتا هرچه قدر بلیط هواپیما ارزان و مقرون به صرفه تر باشد، درخواست پروازهای داخلی و خارجی هم بیشتر خواهد بود. به همین دلیل سامانه رزرو هتل و بلیت هتلاتو در تلاش است که علاوه بر آسان کردن رزرو بلیط، قیمت مناسبی هم ارائه دهد.

انتخاب یک سایت جهت خرید بلیط هواپیما به خدمات و قیمت آن مجموعه بستگی دارد. هتلاتو یک سامانه بسیار مطمئن و معتبر در زمینه ی رزرو پرواز، هتل، تور، ویزا و... است. برای اینکه در هتلاتو با سرعت هرچه تمام‌تر بلیط مورد نظر خود را دریافت کنید، ابزارها و فیلترهای قدرتمندی اعمال شده است. عملا شما با فیلتر کردن می‌توانید به سرعت به پرواز دلخواه خود دست پیدا کنید. با توجه به اینکه خرید شما به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌شود، رزرو یک پرواز خارجی یا داخلی با سرعت بسیار بالا امکان پذیر خواهد بود. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی جهت رزرو بلیط یا پاسخ به سوال خاص می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته با پشتیبان هتلاتو در تماس باشید. پس از برقراری تماس کارشناسان در کوتاه ترین زمان پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

خرید بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما نیاز است تا ابتدا وارد سایت هتلاتو شوید. بعد از انتخاب بخش پرواز از منو، نوع سفر خود را مشخص خواهید کرد. به عنوان مثال بلیط هواپیما تهران مشهد را در نظر می گیریم.  برای رزرو بلیط هواپیما و پرواز داخلی اول از همه باید مبدا و مقصد خود را مشخص کنید. بعد از مشخص کردن فرودگاه مربوطه نوبت به تاریخ رفت خواهد رسید. توجه داشته باشید که اگر درخواست شما رفت و برگشت باشد، حتما باید گزینه دوطرفه را انتخاب کنید. بعد از مشخص کردن نوع سفر و تاریخ مورد نظر تعداد نفرات را مشخص و در انتها بر روی دکمه جستجو کلیک کنید. سایت هتلاتو در کوتاه ترین زمان لیست ارزان ترین پروازهای داخلی را به شما نمایش می دهد. در نهایت پس از پرداخت می‌توانید بلیط پرواز را در اختیار داشته باشید.

 

رزرو پرواز خارجی

همانطور که توضیح دادیم برای رزرو بلیط هواپیما نیاز است تا مبدا و مقصد خود را مشخص کنید. برای پرواز خارجی بلیط هواپیما استانبول به تهران را در نظر می‌گیریم. از میان زبانه پرواز داخلی و پرواز خارجی، خارجی را انتخاب کرده و مبدا و مقصد خود را مشخص می‌کنید. به همان صورتی که توضیح دادیم امکان رزرو برای سفرهای خارجی هم با همان روش امکان پذیر است.

اما همیشه پرواز بدون هتل برای سفرهای خارجی امکان‌پذیر نیست. در برخی موارد نیاز است تا رزرو هتل انجام دهید یا تور خریداری کنید. سایت هتلاتو این امکان را به شما می‌دهد تا از خدمات تور، هتل، ویزا و پرواز به صورت مجزا یا یکجا استفاده کنید. این یعنی این امکان برای شما فراهم است تا علاوه بر رزرو پرواز داخلی یا خارجی مانند بلیط هواپیما تهران کیش از خدمات تور هم استفاده کنید. 

اما برخی مقاصد مانند حوزه شنگن که نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند کمی متفاوت دنبال می‌شود. به عنوان مثال اگر فرد برای سفر اروپایی ویزای توریستی را از قبل دریافت کند،  فقط به پرواز نیاز خواهد داشت. از طرفی پرواز خارجی به راحتی قابل رزرو بوده و تهیه این بلیط بسیار راحت است. بنابراین افرادی که در حوزه شنگن مولتی داشته یا ویزای توریستی کانادا دارند، پرواز خارجی بدون هتل را ترجیح می‌دهند. چون ممکن است در آن شهر اروپایی و حتی کانادا خانه هم داشته باشند. پس عملا داشتن واچر هتل و تور منتفی می‌شود. بنابراین هتلاتو تمام جوانب را در نظر گرفته و مطابق با خواسته شما خدمات ارائه می‌دهد. پس در صورت نیاز به خدمات پرواز برای مقاصد خارجی کافی است مسیر خود را مشخص و بلیط را تهیه کنید. یعنی مبدا و مقصد خود را به انضمام تاریخ مورد نظر مشخص کرده و پس از پرداخت مبلغ موردنظر بلیظ خود را تهیه کنید.

 

بلیط هواپیما برای پرواز داخلی

خرید بلیط هواپیما برای پرواز داخلی یکی از متداول‌ترین روش‌ها جهت سفرهای داخلی است. چون با پرواز وقت را از دست نداده و در کوتاه ترین زمان به مقصد خود خواهید رسید. به عنوان مثال سفر تهران به شیراز را در نظر بگیرید، آیا خرید بليط هواپيما تهران شیراز و سفر با پرواز راحت‌تر است یا خودروی شخصی؟
قاعدتا سفر با پرواز داخلی بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از خودروی شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی است. خصوصا کسانی که قرارهای کاری مهم دارند از این روش استفاده می کنند. البته مسیر کیش و قشم از پرطرفدارین مسیرها برای پرواز و سفر به حساب می آیند. بنابراین برای سفر بدون دردسر به جزیره کیش و قشم نیاز است تا از پرواز داخلی استفاده کنید. اگر به دنبال ارزان ترین قیمت ها جهت رزرو پرواز برای مسیرهای داخلی هستید، هتلاتو بهترین گزینه از جانب قیمت و کیفیت خدمات خواهد بود. 

 

انواع پروازهای داخلی و خارجی 

رزرو بلیط هواپیما در هتلاتو در ساده‌ترین روش ممکن انجام می شود. به طور معمول پرواز ها به چند بخش سیستمی و چارتری تقسیم بندی می‌شوند. اگر نیاز به هر کدام از این موارد باشد هتلاتو فیلتر مربوط به آن را در سایت قرار داده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تیک‌های مربوط به پرواز سیستمی یا چارتری را فعال یا غیرفعال کنید. قاعدتا پروازها مطابق با فیلترهای شما به نمایش در آمده و هر کدام از پروازها با توجه به فیلتر انتخابی قابل رزرو خواهند بود. در نظر داشته باشید که تمام پروازها، چه خارجی و چه داخلی با قیمت مناسب ارائه می‌شود. چون شعار اصلی ما این است، انتخاب مقصد با تو بقیه‌اش با هتلاتو. 

اگر به دنبال یک سامانه عالی جهت رزرو پرواز، تور، هتل، ویزا و... هستید، هتلاتو می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد. به این دلیل که پشتیبان‌ها و کارشناسان به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان می‌باشند. طبق نظرسنجی و دریافت بازخوردهای مختلف متوجه نظرات محبت آمیز شدیم. چرا که ضمن خرید آسان از هتلاتو، مسافران از قیمت ارائه شده رضایت کامل داشتند.

 

سوالات متداول درباره خرید بلیط هواپیما

میزان بار مجاز بعد از رزرو بلیط هواپیما چه قدر است؟

همه چیز به کلاس نرخی بلیط یا کلاس پرواز بستگی دارد. شما قبل از رزرو بلیط هواپیما می‌توانید از میزان بار مجاز هر پرواز اطمینان حاصل کرده و مطابق با آن خرید خود را انجام دهید. 

آیا بعد از اینکه بلیط پرواز را تهیه کردم می‌توانم استرداد داشته باشم؟

مطمئنا بعد از رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید قبل از ورود به هواپیما بلیط خود را استرداد کرده و مبلغ خود را دریافت کنید. اما میزان مبلغ استردادی بستگی به ساعت کنسلی دارد و درصد جریمه آن متفاوت است. 

آیا خرید اینترنتی پرواز ارزان تر از حضوری است؟

بله، رزرو بلیط هواپیما به صورت اینترنتی به طور معمول ارزان‌تر از روش حضوری است. حتی در برخی موارد ممکن است از سایت هتلاتو کد تخفیف دریافت کنید و در کنار این تخفیف‌ها از خدمات پشتیبانی هم استفاده کنید.