روش استعلام ممنوع الخروجی
روش استعلام ممنوع الخروجی و دلایل آن ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

همیشه قبل از رسیدن به گیت پرواز، استعلام ممنوع الخروجی یک ضرورت محسوب می‌شود. چون متوجه شدن ممنوع الخروجی قبل از پرواز عملا یک تراژدی بوده و اتفاقی ناگوار است. خصوصا اگر هدف از سفر خارجی، تجارت و کسب و کار باشد. بنابراین جدی بودن این موضوع زمانی مشخص می‌شود که در چنین بحرانی قرار بگیرید. به همین دلیل هتلاتو روشی را به شما پیشنهاد می‌دهد تا با خیال راحت به سمت گیت پرواز رفته و نگرانی از این بابت نداشته باشید. چرا که از قبل استعلام اجازه خروج از کشور گرفته شده و پرواز خارجی بدون هیچ استرسی انجام می‌شود. برای دانستن و کسب اطلاعات در خصوص استعلام ممنوع الخروجی با هتلاتو همراه باشید.

بخوانید: معرفی کشورهای ارزان برای سفر ایرانیان

 

تاثیر استعلام ممنوع الخروجی در سفر خارجی

همانطور که مستحضر هستید استعلام ممنوع الخروجی به شما کمک می‌کند تا از لغو سفر برنامه ریزی شده جلوگیری کنید. فرض کنید از سامانه رزرو هتل و بلیت هتلاتو یک مقصدی را برای سفر کاری یا توریستی انتخاب کردید. سفری که از مدت‌ها قبل برنامه ریزی برای آن انجام شده و از پرواز گرفته تا خرید بلیط هواپیما طبق تاریخ مقرر خریداری شده است. همه چیز مرتب و منظم به نظر می‌رسد، تا زمانی که در گیت پرواز به شما اعلام می‌شود که امکان سفر برای شما وجود ندارد! برای یک ثانیه حس و حال آن موقع را تجسم کنید. به نظر شما این خبر چه تاثیری بر روی شما می‌گذارد؟ مطمئنا شوک بزرگی به شما وارد می‌شود.  فارغ از سوخت هزینه‌های سفر، شنیدن این خبر واقعا کلافه کننده و استرس‌زا می باشد. خصوصا اگر این سفر جنبه کاری و تجاری داشته و از ماه ها قبل برای آن برنامه ریزی انجام شده باشد.

تاثیر استعلام ممنوع الخروجی در سفر خارجی

 

بنابراین استعلام ممنوع الخروجی به شما کمک می‌کند تا خود را از این همه استرس و نگرانی‌ها به دور نگه دارید. خصوصا اگر سفر شما تجاری بوده و ممکن است با از دست دادن این سفر ضررهای مالی زیادی را متحمل شوید. پس برای اینکه به چنین موقعیتی دست پیدا نکنید، نیاز است تا قبل از سفر اقدامات ویژه‌ای را انجام دهید. 

 

دلایل ممنوعیت خروج از کشور

در این بخش به دلایل ممنوعیت خروج از کشور و به اهمیت استعلام ممنوع الخروجی می پردازیم. در واقع در حالت کلی ممنوع الخروجی به علت مشکلات مالیاتی، کیفری، قضایی و همچنین دارایی خلاصه می‌شود. برخی از مواردی که به عنوان مهم‌ترین دلایل ممنوعیت خروج از کشور شناخته می‌شود را به شرح زیر معرفی کردیم: 

  • بدهکاری بانکی
  • دلایل سیاسی و امنیتی
  • پرداخت مهریه
  • محکومیت کیفری
  • خدمت سربازی
  • سوء شهرت
  • بانوان متاهلی که اجازه خروج از کشور از جانب همسر یا سرپرست داده نشده باشد

 

مشاهده وضعیت خروج از کشور به صورت اینترنتی 

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی در عصر ارتباطات، می‌توان استعلام ممنوع الخروجی را به صورت آنلاین هم انجام داد. یکی از سریع‌ترین راهها که به راحتی می‌توان از وضعیت سفر به خارج از کشور مطلع شد، دریافت استعلام به صورت اینترنتی است. با استعلام ممنوعیت خروج از کشور به صورت اینترنتی وضعیت سفر مشخص می‌شود و این یعنی رزرو هتل خارجی و پرواز قابل انجام است. تنها کافی است که وارد سایت‌هایی نظیر ثبت من و... شوید تا کمتر از یک دقیقه نتیجه ممنوع الخروجی را مشاهده کنید. این یعنی در کوتاه ترین زمان می‌توان از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کرد. 

 

اگر استعلام ممنوع الخروجی ممنوعیت را نشان داد چیکار کنیم؟

بعد از استعلام ممنوع الخروجی و مشخص شدن نتیجه آن، اولین اقدامی که باید انجام دهید اعتراض به حکم صادر شده است. به طور کلی به مدت ۲۰ روز برای اعتراض به حکم صادر شده وقت میدهند تا اعتراض به رای صورت گیرد. آنگاه بعد از اعتراض، حکم صادر شده جهت استعلام دوباره به دادگاه تجدید نظر ارسال می‌شود. در نظر داشته باشید که اگر ممنوع الخروج شوید، این حکم فقط ۶ ماه اعتبار دارد که بعد از ۶ ماه، دادگاه تصمیمی دوباره خواهد گرفت.

اگر بعد از مشاهده استعلام ممنوع الخروجی، علت ممنوعیت خروج از کشور را بدانید، کار شما برای رفع آن بسیار راحت است. بر فرض مثال اگر مشکل شما مهریه و عدم پرداخت آن باشد، دریافت حکم اعسار می‌تواند این مشکل را حل کند. حکم اعسار یعنی توانایی پرداخت مهریه را نداشته و این درخواست پرداخت مهریه برای شما به صورت اقساطی در نظر گرفته می‌شود. یا مثلا اگر موضوع مالیات باشد، با پرداخت یک باره آن می‌توانید این مشکل را در کوتاه‌ترین زمان رفع کنید. پس اگر ممنوع الخروجی را جدی گرفته و قبل از سفر ممنوعیت خروج از کشور را بررسی کنید، با چنین مشکلاتی روبرو نخواهید شد.

بهترین زمان برای استعلام ممنوع الخروجی

 

بهترین زمان برای استعلام ممنوع الخروجی چه زمانی است؟

با استعلام ممنوع الخروجی به صورت اینترنتی و آنلاین می‌توانید خیال خود را از این بابت راحت کنید. به طور کلی بهتر است ۲ الی ۳ هفته قبل از خروج از کشور استعلام‌های لازم را انجام دهید. چون با فرصتی که در اختیار دارید، به راحتی می‌توانید مشکلات ممنوع الخروجی را رفع کنید. همچنین از ضرر هزینه‌های تور، پرواز و هتل جلوگیری کرده و با رفع مشکلات ممنوع الخروجی طبق برنامه سفر پیش خواهید رفت. اینکه چند هفته قبل از سفر به کشورهای خارجی استعلام بگیرید، به نفع شما خواهد بود. چون قرار نیست در گیت پرواز از سوار شدن شما به هواپیما جلوگیری شود.

 بنابراین دریافت استعلام قبل از سفر یک ضرورت محسوب می‌شود. از آنجایی که تمام این استعلام‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود، کار شما بسیار راحت خواهد بود. خصوصا کسانی که با اخذ ویزای اروپایی قصد سفر به کشورهای حوزه شنگن را داشته باشند، اهمیت این موضوع دوچندان خواهد شد. چون اگر هنگام ورود به گیت پرواز ممنوع الخروجی مشخص شود، ممکن است خسارت مالی زیادی متحمل شوید. بنابراین پیشنهاد می‌گردد که چند هفته قبل از سفر استعلام ممنوع الخروجی انجام شود.

شما به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

(5/3)

نظرات

ارسال دیدگاه

لغو پاسخ