راهنمای کامل خرید بلیط هواپیما در سال ۱۴۰۳
راهنمای کامل خرید بلیط هواپیما در سال ۱۴۰۳ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

هتلاتو یکی از معتبرترین و جامع ترین سایت‌های خرید بلیط هواپیما، هتل، تور و... است. چون قیمت هر یک از خدمات علی‌الخصوص پروازهای داخلی و خارجی کاملا مناسب و ارزان ارائه می‌شود. از طرفی درصد قابل توجهی از کاربران دوستان خود را معرفی کرده تا از خدمات سایت مانند خرید بلیط هواپیما و... استفاده کنند. چون این مجموعه خدمات پشتیبانی را به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین ارائه داده و مشاوران پرواز داخلی و خارجی پاسخگوی سوالات شما هستند. در کل سایت هتلاتو برای رزرو پرواز فیلترهای بسیار خاصی قرار داده تا روند خرید را برای مسافران راحت‌تر کند. در واقع با انتخاب چند گزینه ساده و جستجو می‌توانید به پرواز و شرکت هواپیمایی مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

بخوانید: تفاوت بلیط هواپیما چارتری و سیستمی چیست؟

 

مزایای خرید بلیط هواپیما از سایت هتلاتو چیست؟

خرید بلیط هواپیما از این سایت به صورت کاملا ساده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می ‌شود. این رزرو درست مانند رزرو هتل ارزان در هتلاتو می‌باشد. به این دلیل که این مجموعه روند رزرو پرواز، بلیط و هتل را به سرعت انجام می‌دهد. به طور کلی برای رزرو بلیط هواپیما ابزارهای مختلفی به منظور فیلتر جستجو وجود دارند. شما می‌توانید در زمان خرید از سایت هتلاتو فیلتر را بر روی یک پرواز یا تاریخ خاص محدود کنید. همچنین به راحتی می توانید با استفاده از تقویم، تاریخی که قیمت پرواز در آن ارزان‌تر است را انتخاب کرده و رزرو خود را انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای خرید بلیط هواپیما از هتلاتو این است که به سادگی می‌توانید ایرلاین را به یک شرکت خاص محدود کنید. همچنین از پرواز رفت و برگشت گرفته تا کلاس یا زمان پرواز را فیلتر کنید. اما مهم‌ترین بخش که به عنوان فیلتر پرطرفدار شناخته می‌‎شود، انتخاب بلیط پرواز به صورت چارتری و سیستمی است. همانطور که مستحضر هستید، پرواز چارتری غیر قابل استرداد است، اما برای رزرو پرواز سیستمی امکان عودت وجه وجود دارد. بنابراین اگر انتخاب این گزینه‌ها برای شما مهم باشد، به راحتی می‌توانید خرید بلیط هواپیما را با یک فیلتر ساده محدود کنید. در نهایت بلیط هواپیما ارزان و کاملا مقرون به صرفه رزرو شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که در این سایت قیمت‌های مقرون به صرفه برای تمام مقاصد در نظر گرفته می‌شود. یعنی تفاوتی در پروازهای داخلی و خارجی نبوده و شما در تمام مقاصد می‌توانید شاهد ارزان بودن پروازها باشید.

 

رزرو پرواز از معتبرترین ایرلاین‌ها

اکثر مسافران برای خرید بلیط هواپیما در انتخاب ایرلاین و پرواز سیستمی یا چارتری دقت دارند. چون کاربران علاوه بر قیمت مناسب به دنبال رزرو پرواز معتبر، برای مقاصد داخلی و خارجی هستند. به همین دلیل هتلاتو پروازهای مختلف خارجی و ایرانی معتبر را در لیست انتخابی مسافران قرار داده تا با دست بازتری شرکت‌های هواپیمایی خود را انتخاب کنند. از طرفی چون شرکت‌های هواپیمایی معتبر است، انتخاب هر یک از این شرکت‌ها فقط جنبه سلیقه ای و مادی دارد. چون در برخی از زمان ها قیمت پرواز این شرکت‌های هواپیمایی متغیر می شود، بنابراین این بهترین فرصت است که جهت رزرو بلیط هواپیما بهترین قیمت پرواز را انتخاب کنید. 

 

استرداد بعد از خرید بلیط هواپیما

بعد از خرید بلیط هواپیما از سایت هتلاتو امکان استرداد این بلیط وجود دارد. اما قوانینی به منظور استرداد در نظر گرفته شده که بهتر است قبل از رزرو با دقت این قوانین را مطالعه کنید. بنابراین مبلغی که قرار است استرداد شود با نزدیک‌تر شدن زمان پرواز بیشتر شده و تا سوخت کامل بلیط ادامه پیدا می‌کند. قاعدتا درخواست استرداد بعد از پرواز غیر قابل قبول است. اما اگر چند روز مانده به پرواز، بلیط را کنسل کنید، مبلغ قابل توجهی از بلیط خریداری شده استرداد می‌شود. 

بنابراین قبل از خرید بهتر است در خصوص قوانین استرداد بلیط هواپیما مطالعه‌ای داشته باشید. چون در صورت پرواز چارتری نمی‌توان درخواست استرداد بلیط را داشت. اما این امکان برای پروازهای سیستمی وجود دارد و این بزرگ‌ترین تفاوت بین این دو نوع پرواز است. 

 

معتبرترین سایت خرید اینترنتی پروازهای داخلی و خارجی 

سایت هتلاتو یکی از معتبرترین سایت های خرید اینترنتی پروازهای خارجی و داخلی است. خرید بلیط هواپیما تنها یکی از خدمات این مجموعه بوده که نظر مخاطبان را به خود جلب کرده است. به این دلیل که هر زمان مسافر یا کاربر با مشکلی مواجه شد بعد از تماس با پشتیبانی خیلی سریع به جواب خود خواهد رسید. بنابراین اگر به دنبال رزرو یک بلیط هواپیما داخلی، خارجی یا تور هستید پیشنهاد می‌کنیم که حتما از هتلاتو استفاده کنید. 

 

آیا بعد از خرید بلیط هواپیما می‌توانم مشخصات خود را تغییر دهم؟

اگر خرید بلیط هواپیما را سیستمی در نظر بگیریم، به طور کلی امکان تغییر نام و نام خانوادگی وجود ندارد. اما اگر با برخی از چارتر کننده‌ها هماهنگ شوید شاید با درصدی کم این امکان برای کاربران میسر باشد.

 

آیا بعد از رزرو بلیط، امکان استرداد بلیط وجود دارد؟

زمانی که از هتلاتو صحبت می کنیم یعنی شما با بهترین مجموعه در ارتباط هستید. به این دلیل که شما امکان استرداد بلیط برای پروازهای داخلی و خارجی خواهید داشت. به شرطی که شرایط عودت وجه، استرداد، میزان جریمه و قوانین مربوط به آن را مطالعه کنید. به طور معمول برای استرداد مبلغ باید به موارد مختلفی مانند کلاس نرخی، کلاس پروازی و نوع بلیط توجه شود. 

 

آیا هزینه رزرو بلیط پرواز به صورت آنلاین بیشتر است یا حضوری؟

قاعدتا خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی بسیار ارزان‌تر از خرید حضوری است. حتی در برخی موارد شاهد بعضی از تخفیف‌های مناسبتی و دوره‌ای خواهیم بود که در سایت هتلاتو می‌توان آن را مشاهده کرد. 

 

میزان بار مجاز بعد از خرید بلیط هواپیما چقدر است؟

بعد از خرید بلیط هواپیما مهم‌ترین سوال و چالشی که مسافران با آن روبرو می‌شوند، میزان بار مجاز است. به طور کلی برخی از پروازها میزان بار مجاز را بر روی ۲۰ کیلو و برخی دیگر این میزان را بر روی ۳۰ کیلو قرار دادند. اما خبر خوب این است که تمام اطلاعات میزان بار مجاز نیز به وسیله ایرلاین قبل از رزرو آن قابل مشاهده است. بنابراین تا قبل از رزرو پرواز می‌توانید بین ایرلاین‌ها قیاس بیشتری انجام داده و ایرلاین متناسب با خواسته خود را جهت رزرو انتخاب کنید. 

 

آیا می‌توانم بعد از رزرو بلیط هواپیما صندلی را جابجا کنم؟

جواب قطعی خیر است. به طور کلی به منظور رزرو پروازهای داخلی و خارجی امکان انتخاب صندلی وجود ندارد. اما در هنگام چک‌این این امکان برای مسافر فراهم است تا محدوده صندلی خود را انتخاب کند. 

شما به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

(5/2)

نظرات

ارسال دیدگاه

لغو پاسخ